Silový päťboj

Sponzori

Výhradný dodávateľ športových cien

Victoria Hlavný dodávatel športového vybavenia


 
VIKING GYM - Posilňovňa Cífer (Špeciálna zľava pre členov AWPC-Slovakia)

 

Mapler


 Reklamný partneri
 
BodyWorld
 
Hamaviss 
 
 swan

 
 
 
cs 

 

Napísali o nás
Medzinárodné MSR a MČR v silovom trojboji - 06.-07.04.2013 - Šamorín

Svetové výkony trojbojárov na šampionáte AWPC - Slovakia

      Prvý krát v osemročnej histórii AWPC - Slovakia bol národný šampionát v silovom trojboji spojený s národným šampionátom inej krajiny. V dňoch 6.-7. apríla sa tak v Mestskom kultúrnom stredisku v Šamoríne stretli po dohode národných federácií Slovenska a Česka najlepší lifteri súťažiaci pod hlavičkou medzinárodnej federácie WUAP.

Čítaj ďalej...
 
WUAP Majstrovstvá sveta 2012 - Nemecko

      Majstrovstvá sveta v Nemeckom meste Herzberg / Elster boli čo sa týka účasti jedny z najlepších pretekov v histórii WUAP. Nedá mi nepochváliť sa, že zatiaľ najpočetnejšie štartovné pole bolo v roku 2010 v Trnave!

Čítaj ďalej...
 
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke - 12.05.2012 - Galanta

           Športový klub KKST Gyevat Galanta prijal ponuku federácie a ujal sa organizácie Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tlaku na lavičke.

          Dňa 12. mája 2012 sa stretlo 68 bencherov zo Slovenska a Poľska v kultúrnom dome v Galante.

Čítaj ďalej...
 
Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji - Dudince - 28.04.2012

         Prvý krát v sedem ročnej histórii AWPC - Slovakia sme organizovali majstrovstvá Slovenska ako Open medzinárodný šampionát.

          Možnosť bojovať po prvý krát o tituly medzinárodných šampiónov Slovenskej republiky v silovom trojboji využilo 10 maďarských reprezentantov. Spolu sa na súťažnom pódiu v kongresovej sále Hotela HVIEZDA v Dudinciach v sobotu 28. apríla 2012 predstavilo 57 pretekárov. Organizátorov čakal od začiatku dňa maratón, ktorý končil v neskorých večerných hodinách.

Čítaj ďalej...
 
Majstrovstvá Slovenska družstiev - 15.10.2011 - Trnava

 

KEĎ DVAJA ROBIA TO ISTÉ

 

                 V silovom trojboji sme už zažili veľa súťaží. Kontinentálne majstrovstvá, národné šampionáty, pohárové súťaže.... Niekoľko rokov sa stretávame aj so súťažou družstiev. Rôzne úrovne, či už ich nazývame Extraliga, I. liga ..... však v poslednej dobe strácali nielen lesk a kvalitu, ale hlavne pretekárov.

 

Čítaj ďalej...
 
VICTORIA Deadlift Cup 2011

 

VICTORIA deadlift Cup 2011

 

            Zo začiatku sa to zdalo ako nie najlepší nápad.

        Spojiť powerliftersku súťaž s folkovým a country hudobným festivalom ? Ako to ide dokopy? Dôvod bol jediný. Veľa účastníkov, veľa divákov.

        Že či ich bude nejaká súťaž v mŕtvom ťahu zaujímať viac ako hudba a pivo? Odpoveď už poznáte. Zaujímala.

Čítaj ďalej...
 
SAM Cup 2011

 

SAM Cup - medzinárodný pohár v tlaku na lavičke v Komárne

 

     Spolu 61 pretekárov, respektíve štartov pretekárov z troch štátov (Slovensko, Maďarsko a Rakúsko) mohla vidieť v Sobotu 25.6.2011 v Komárňanskej pevnosti veľmi slušná divácka kulisa na II. ročníku medzinárodnej súťaži v tlaku na lavičke pod hlavičkou federácie WUAP.

     Tradičné rozdelenie súťaže na 6 kategórií (dorast, juniori, masters, ženy, muži open do 100 kg a muži open nad 100 kg) bolo doplnené o neoficiálnu súťaž RAW. AWPC-Slovakia neregistruje oficiálne výsledky ani rekordy RAW, kvôli atraktívnosti a obľube medzi pretekármi hlavne v mimo súťažnom období ju organizátori pravidelne na svojich podujatiach do programu zaraďujú.

 

Čítaj ďalej...
 
WUAP Open Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke

 

            V Sobotu 7. mája sa stretlo v Žiline 66 členov AWPC - Slovakia, s ktorými o tituly Majstrov Slovenska bojovalo na pódiu v obchodnom centre Dubeň aj 14 Poliakov a 3 Česi.

            Na začiatku súťaže sa nielen prítomným pretekárom, ale už z rána aj celkom slušnému počtu divákov prihovoril predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár, ktorý medzinárodné podujatie slávnostne otvoril.

            V prvej skupine nastúpilo spolu 8 žien nielen v boji o medaile vo svojich kategóriách, ale aj o poháre a ceny pre najlepšie tri pretekárky bez rozdielu hmotnosti.

 

Čítaj ďalej...
 
Dovoľte mi trochu netradičný report....

Všetci, ktorí sa pohybujete vo svete powerliftingu a benchpressu viete, aké je dôležité odchádzať zo súťaže aj v prípade, že sa nepodaril želaný alebo vysnívaný výsledok s pocitom, že sa už tešíte na ďalšiu súťaž. 

 

Čítaj ďalej...
 
Ďalšia vydarená letná pohárovka AWPC - Slovakia

Prvý ročník SAM Cupu v tlaku na lavičke, ktorý v Komárne organizoval Power Club URBAN Komárno pod vedením Vladimíra Urbana mal vysokú športovú úroveň. Poslednú júlovú sobotu sa okrem aktuálnej slovenskej špičky predstavili aj siláci z iných krajín, z Rakúska, z Maďarska a zo Srbska, v siedmich kategóriách v počte 34 pretekárov a pretekárok. 

Čítaj ďalej...
 
VICTORIA Cup - tretí ročník medzinárodnej súťaže v mŕtvom ťahu
AWPC - Slovakia opäť pripravila pre priaznivcov "deadliftu" letnú pohárovku. Počasie bolo tento rok proti a tak sa súťaž po prvý krát presunula do športovej haly. Neubralo to však nič na atmosfére a všetci ktorí prišli do Hrnčiaroviec nad Parnou v Sobotu (24.júla 2010) si súťaž užili a predviedli skvelé výkony. Jedinú vrásku na tvári pripravila konečná účasť pretekárov. 24 štartujúcich z troch štátov sa môže zdať ako slušné číslo, prihlásených pretekárov však bolo viac a tesne po zverejnení propozícií bol záujem skoro dvojnásobný. Nie všetci v konečnom dôsledku pochopili, že letné pohárovky sú hlavne o stretávaní sa ľudí s láskou k tomuto športu a momentálna výkonnosť by nemala byť prvoradým kritériom pri účasti. Mnohé osobné rekordy tých, ktorí prišli však dokazujú, že na súťaži idú veľakrát papierové predpoklady bokom a pretekári dokážu bojovať do posledných síl, aby dosiahli vytúžené umiestnenie.
Čítaj ďalej...
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 1 of 3